Hus(n)ovinky

Živý Hus v neděli 6. 9. 2015 v Opavě
Odkaz Jana Husa ožije na 58. festivalu Bezručova Opava nejen v přednášce Davida Louly o čtyřech nadčasových hodnotách Mistra Jana Husa od 16 hodin v Domě umění, ale i Druhém životě Mistra Jana Husa a to ve scénických dialozích Aleše Juchelky a Luboše Veselého, za doprovodu autorské hudby Daniela Kyzlinka, tentokrát v úpravě pro komorní orchestr od 18 hodin v kostele Sv. Václava v Opavě.
opava program A
opava program ozn
Odkaz na videa z akce najdete zde:
hlavní program – https://youtu.be/s1RBIiztyIs
úvodní zdravice – https://youtu.be/1LvSGlDXl0M

Odkaz Jana Husa skutečně ožil ve Valdštejnské zahradě!

Dovolte, abychom vám všem co nejsrdečněji poděkovali za pomoc při přípravách a účasti na naší včerejší akci ve Valdštejnské zahradě. Byli jste všichni úžasní! Věřím, že to byl i pro vás skvělý kulturní a duchovní zážitek. Děkujeme, že jste nám před zaplněným hledištěm pomohli oživit odkaz Mistra Jana Husa!!


radio7V magazínu z kultury od 16:30 nabídneme mimo jiné rozhovor se scénáristkou a režisérkou Hanou Kovaříkovou Mikoláškovou, která se podílí na akci Živý Hus. Pozvání můžete přijmout i vy.
A nebo si pusťte v 19:00 Řeku života, ve které pokračuje série věnovaná Janu Husovi – dnes bude řeč o Janu Husovi jako pastýři, který pečuje o lidské duše. (Záznam je připraven v pátek 26. 6. ve 13:00.)

symphonySymfonie národů
Projekt s názvem Symfonie národů vznikl zhruba před rokem. Momentálně je jeho sídlem malé městečko v Německu – Herrnhut. Cílem tohoto projektu je vytvářet prostor pro umělecky založené lidi, kteří mají touhu svým darem oslovit různé národy a přinášet jim Boží požehnání skrze hudbu a jiné druhy umění. Jednou z vizí této hudební skupiny je přinést uzdravení mezi národy.
Členové:
Simeon – violoncello
„Ahoj, jmenuji se Simeon a je mi 19 let. Pocházím z Německa a rád promlouvám k lidem prostřednictvím hudby.“
Katie Henry – skladatelka, zpěvačka a multiinstrumentalistka
„Jmenuji se Katie Henry, narodila jsem se v Minneapolis. V současnosti žiji a pracuji v německém Herrnhutu, jako učitelka a hudebnice.“
Clemens – akordeon
„Jmenuji se Clemens Bernhard Winter, vyrostl jsem v německém městě Herrnhut/Saxony, absolvoval hudební školu HfMT Cologne (Bachelor of Music / Accordion). Členem skupiny jsem od jara 2014, z části také organizuji vystoupení a koncerty.“
Luke Tiehen – bicí nástroje
Luke Tiehen je původem z Montany v USA. V současnosti žije se svojí ženou a dvěma dětmi v Chebu v České republice, kde vede tým „Youth With A Mission – www.ywamcheb.org
Jonny Huck – basa
„Jmenuji se Johny, je mi 21 let a zajímám se o teologii a hudbu.“
 Jaro Aviv
Zakladatel projektu Symfonie národů, skladatel a frontman kapely, který v současné době žije v Německu. Původem však pochází z České republiky.